Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Blisko 250 dzieci wciąż czeka na swoich św. Mikołajów

Darczyńcy akcji „Każdy może pomóc” pobrali już ok. 350 listów o dzieciach objętych wsparciem pomocy społecznej. Przygotują i przekażą oni świąteczne prezenty dla najmłodszych. Akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku trwa.

– Dziękujemy wszystkim osobom, które już włączyły się w nasze przedsięwzięcie na rzecz dzieci objętych pomocą – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Zachęcamy też innych mieszkańców, przedstawicieli firm oraz instytucji do wsparcia naszego projektu. Każdego roku możemy liczyć na Państwa dobroć i solidarność w niesieniu pomocy. Mam nadzieję, że i ta dziesiąta edycja naszej gwiazdkowej akcji uda się i wspólnie sprawimy dzieciom świąteczną radość.

List o dziecku pobierz elektronicznie

Tegoroczna edycja przedsięwzięcia przebiega w reżimie sanitarnym. Listy o dzieciach napisane przez pracowników socjalnych, można pobrać tylko pisząc na adres: kmp.mopr@interia.pl. Zawierają informację m.in. o wieku, płci i pasjach malców. Osobom, które pobiorą listy pozostało uruchomić wyobraźnię i spełnić dziecięce marzenia o świątecznym podarku.

Przygotowane oraz oznaczone kodami upominki trzeba dostarczyć od 13 do 16 grudnia br., w godz. 8.00 – 20.00 na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu). Przyjmą je pracownicy gdańskiego Ośrodka, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa w epidemii. Następnie przed świętami prezenty dostarczą najmłodszym pod drzwi mieszkań, wolontariusze akcji. Radość dzieci gwarantowana. Zapraszamy do współdziałania!

Darczyńcy co roku przygotowują gdańskim dzieciom wspaniałe, świąteczne podarunki/fot. z archiwum MOPR

Fot. z archiwum MOPR z finału akcji „Każdy może pomóc” w 2019 roku (na pierwszym planie dziecko przy paczce z prezentem, w tle mnóstwo upominków w kolorowych kartonach)