Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Wigilijna paczka będzie słodka dla gdańskich dzieci

Osiemset gdańskich dzieci objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie otrzyma w grudniu torby ze słodyczami, w ramach akcji „Wigilijna paczka”. 
Tradycja tego świątecznego przedsięwzięcia miasta i MOPR, sięga już kilkunastu lat. Paczki wypełnione słodkościami otrzymają najmłodsi, którzy w ciągu roku w domu nie mogą się cieszyć z cukierków czy ciastek. Ich rodziców zazwyczaj nie stać na zakup produktów, które nie są pierwszej potrzeby. Z różnych życiowych przyczyn nie mogą zrobić dziecku, choćby okazjonalnie, drobnej, słodkiej przyjemności. Mamy nadzieję, że i w tym roku zawartość paczek ucieszy nasze dzieci i przypomni im o gwiazdkowej, magicznej aurze.

W świątecznych torbach będą m.in. karmelizowane orzechy, cukierki czekoladowe, czekolada oraz ptasie mleczko. Gdański MOPR przygotował paczki o wartości około 72 złotych każda. Pieniądze na ten cel Ośrodek pozyskał z budżetu miasta.

Dzieci otrzymają słodycze podczas imprezy świątecznej 18 grudnia, w hali Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo. Maluchy wraz z rodzicami, opiekunami wezmą tam udział w gwiazdkowej imprezie. Dodajmy, że dzieci dostaną wówczas także prezenty od anonimowych darczyńców, w ramach drugiej akcji MOPR pt. „Każdy może pomóc”.

–  Bardzo zależy nam, by dzieci były tego dnia bardzo szczęśliwe, żeby się cudownie bawiły i poczuły magię zimowych świąt – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Fot. archiwum MOPR w Gdańsku