Seniorzy z jajem – będą bawić się, tworzyć i smakować do woli!

Gdańskich mieszkańców 60+, którzy chcą wesoło, twórczo i smacznie spędzić ostatni dzień marca, serdecznie zapraszamy na spotkanie pod hasłem: „Wiosenne kolory, pomysły i smaki”, do Klubu Samopomocy dla Osób w Podeszłym Wieku przy ul. Marynarki Polskiej 134 A w Gdańsku. Piątkowa impreza rozpocznie się o godzinie 10, potrwa do godz. 13. Do udziału w niej zachęcamy nie tylko podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale także każdego seniora, który ma fantazję, chce się doskonale pobawić i zintegrować z rówieśnikami.
Akces w spotkaniu zgłosili m.in. podopieczni dziennych domów pomocy i klubów samopomocy w Gdańsku. Uczestnicy będą się wspólnie gimnastykować, raczyć słodkościami oraz sokiem marchwiowym, dzielić świątecznymi przepisami i edukować w zakresie zdrowego stylu życia. Zmierzą się również w konkursie na najpiękniejszą, wielkanocną pisankę (uwaga – technika dowolna, wynika z fantazji twórców!). Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą wsparcia oraz dowiedzieć od funkcjonariuszy gdańskiej Policji, jak poprawić swoje bezpieczeństwo. Dodajmy, że organizacja piątkowego spotkania wynika z projektu „Seniorze, zadbaj o słoneczną jesień”, zainicjowanego przez gdański MOPR, Gdańską Spółdzielnię Socjalną, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie m.in. z Policją. Jego celem jest przede wszystkim dalsza aktywizacja oraz poprawa jakości życia mieszkańców 60+.
–  Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni, bo otacza ich grono znajomych i przyjaciół.
Piątkowe, wiosenne spotkanie jest otwarte dla wszystkich, gdańskich seniorów. „W cenie” są tylko dobre chęci i humor…

Seniorzy z jajem