Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Porady prawne

Bezpłatne wykłady i porady prawne to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

W środę 10.06. w siedzibie ośrodka odbył się pierwszy wykład, poprowadzony przez Panie Mecenas Wiolettę Kazimierczyk i Agnieszkę Derezińską-Jankowską z Pomorskiej Izby.

W wykładzie poświęconym „Obowiązkowi alimentacyjnemu” uczestniczyli Pracownicy i klienci Ośrodka.

Panie Mecenas w sposób praktyczny przedstawiły od czego zależy zakres świadczeń alimentacyjnych i w jaki sposób złożyć pozew o alimenty.

Ważną kwestią jest również możliwość ubiegania się o wyznaczenie adwokata z urzędu.

Wykłady planujemy organizować cyklicznie raz w miesiącu. (zapraszamy do przekazywania nam na fb propozycji tematów).

Jest to odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie mieszkańców w zakresie porad prawnych. Chcemy, aby dzięki wspólnej inicjatywie każdy Mieszkaniec Gdańska miał dostęp do pomocy w tym zakresie. Planujemy cykliczne wykłady raz w  miesiącu oraz dwa razy w miesiącu indywidualne porady prawne – mówi Katarzyna Gonia z miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Zainteresowane osoby mogą skorzystać również z bezpłatnych porad prawnych w siedzibie Pomorskiej Izby Adwokackiej przy ul. Chlebnickiej 48/51

Najbliższe terminy konsultacji prawnych to 12.06 i 26.06. w godzinach 15-17.

Porady prawne są bezpłatne, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisanie się u Pracownika socjalnego lub na adres mailowy: wolontariat@mopr.gda.pl.

Powyższa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Pomorskiej Izby Adwokackiej jest przykładem wolontariatu kompetencyjnego, który chcemy rozwijać w obszarze gdańskiej pomocy społecznie – dodaje Katarzyna Gonia.