Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Prawo bez tajemnic

W październiku w Gdańskim MOPR zorganizowaliśmy wspólnie z Pomorską Izba Adwokacką kolejny wykład tym razem poświęcony „Prawu spadkowemu”. Wykład był prowadzony przez Panie Mecenas Agnieszkę Derezińską-Jankowską i Agnieszkę Kanawkę. Bezpłatne wykłady i porady prawne to wspólna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

W spotkaniu uczestniczyli Pracownicy, klienci Ośrodka i Przedstawiciele NGO-sów.

W listopadzie odbędzie się kolejny wykład. Temat nie jest jeszcze wybrany. Prosimy Was o sugestie.

W ramach współpracy organizujemy również bezpłatne porady prawne, które w najbliższym czasie odbędą się 6 i 20 listopada w siedzibie Pomorskiej Izby Adwokackiej przy ul. Chlebnickiej 48/51. (zapisy na e-maila: wolontariat@mopr.gda.pl).

Temat ostatniego wykładu, ”Prawo spadkowe” który wybraliśmy wspólnie z Wami to strzał w dziesiątkę.
Panie Mecenas w sposób praktyczny przedstawiły zawiłości prawa spadkowego: od czego zależy sposób dziedziczenia, (zasady wynikające z ustawy i zapisów w testamencie), co nie podlega dziedziczeniu (np. kary i grzywny czyy zobowiązania wynikające z umowy o dzieło), w jaki sposób prawidłowo sporządzić testament oraz czy jest możliwość wyłączenia z dziedziczenia.

Na spotkaniu Panie Mecenas przekazały również istotne kwestie wynikające z aktualnych zmian w przepisach.
Za koordynacje „Prawa bez tajemnic” ze strony Pomorskiej Izby Adwokackiej odpowiada Pani Mecenas Wioletta Kazimierczyk, a z Gdańskiego MOPR-u Katarzyna Gonia z Centrum Rozwoju.