Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Wspólnie spełniliśmy dziecięce, świąteczne marzenia – finał akcji „Każdy może pomóc”!

W sobotę, 10 grudnia 2022 r. św. Mikołaj miał mnóstwo pracy. Gwiazdkowymi upominkami obdarował aż 700 gdańskich dzieci. To prezenty od darczyńców akcji „Każdy może pomóc”, MOPR w Gdańsku. 

– Jest taki czas, jedyny w roku, gdy patrzymy na siebie z większą czułością, gdy otwieramy swoje serca, dzielimy się tym, co mamy – mówi Agnieszka Chomiuk, p.o. dyrektorki gdańskiego MOPR. – Jestem wdzięczna każdemu Darczyńcy i każdej Darczyni, którzy włączyli się w akcję „Każdy może pomóc”. Wasza szczodrość jest wzruszająca i zachwycająca. Pamiętajmy, że zawsze jest dobry czas na pomaganie i naprawdę każdy może pomóc.

Dystrybucja upominków do mieszkań dzieci trwała cały dzień. W różnych działaniach organizacyjnych dot. akcji Ośrodek wsparli: Polsat Plus Arena Gdańsk, firma kurierska DPD Polska, harcerze Okręgu Pomorskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, firma Mosaic – cyrkowe atrakcje, Gdański Teatr Szekspirowski i Hampton by Hilton Gdańsk Old Town. Swoją cegiełkę dołożyli też wolontariusze Ośrodka.

 

Pracownicy Ośrodka dziękują za wspaniałe prezenty dla dzieci/fot. MOPR