Polish Polish English English German German Russian Russian Slovenian Slovenian Swedish Swedish Ukrainian Ukrainian

Dom bez przemocy

Dotyka Cię agresja? A może jesteś jej świadkiem? Nie bój się, zgłoś się po pomoc lub pomóż znaleźć ją innym. Zadzwoń pod numer: 797 909 112 lub napisz na adres email: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl. Uzyskasz specjalistyczną, kompleksową pomoc.

Gdańsk co roku prowadzi kampanię przeciwdziałającą przemocy w rodzinie, w domu. W ramach Miejskiego Systemu Interwencji Kryzysowej (MSIK) miasto uruchomiło całodobowy telefon alarmowo-informacyjny: 797 909 112 oraz adres email: mopr-wsparcie@gdansk.gda.pl. Kontaktując się z dyżurującym specjalistą, osoba dzwoniąca uzyskuje pomoc ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom rodziny, w szczególności doświadczającym agresji. W sytuacjach tego wymagających wszczęta zostaje Procedura Niebieskie Karty. Żadne zgłoszenie, nawet anonimowe nie pozostaje bez echa, bez odpowiedniej reakcji służb.  

Dodajmy, że w ramach MSIK działa ponad 30 instytucji, organizacji pomocowych na terenie miasta. Kierując się potrzebami człowieka, można szybko uruchomić wsparcie dostosowane do jego sytuacji. Działania MSIK koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.